FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Kiedy atak na dużych surowcach początkowych Zobacz następny temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 449 Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 21 razy

PostWysłany: Czw 5:49, 03 Lip 2008 Powrót do góry

Mam takie pytanie. Czemu wszyscy chcą grać na zasadę, iż na dużych surowcach atakujemy od 13:30 tak
jak to jest na surowcach normalnych? W 13:30 najlepsi gracze mają już limit 200/200. Zawsze limit czasu był tak ustalony, żeby azjata, który miał niegdyś
pola z irygacją opracowującą się w tempie płodozmianu nie mógł rushować(atak na nie rozwiniętą militarnie bazę). Na normalnych surowcach była to 13:30 - wtedy to można już powołać
wyprawę. Na dużych surowcach sytuacja się właściwie odwraca. Azjata musi mieć gwarancję, iż euro/arab nie zabiję wszystkich krów i w 8 minucie nie wpieprzy się w bazę
piechurkami bądź już wyprawą.

W 12:00 większość ma już całkiem przyzwoitą armię. Można by ten czas ataku cofnąć nawet do 11:30.
A ktoś powiedział, że na dużych surowcach będziemy grać na 13:30 i tak gramy tylko nie ma to najmniejszego uzasadnienia
bo równie dobrze mogę powiedzieć, żebyśmy grali na 16:00.

PostWysłany: Czw 9:23, 03 Lip 2008 Powrót do góry

W 12:00 nikt nie ma powyżej 60 żołnierzy, a prawie nikt nie ma 200/200 już w 13:30, nawet Azjaci. Limit ataku powinien być 12:00

Blackdevil

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Czw 11:24, 03 Lip 2008 Powrót do góry

Zgadzam się z Linearem. Kto by miał już w 11 min tyle wojska chyba że bardzo zaawansowani gracze

PostWysłany: Czw 11:58, 03 Lip 2008 Powrót do góry

Ustalenie limitu ataku jest kwestią dogadania się z pozostałymi graczami.
Niektórzy zbyt mocno trzymają się schematów, więc nie zdziw się jak na założonym przez Ciebie serwie nie będzie żadnego gracza. Żeby reszta zgodziła się obniżyć granicę ataku do 12 minuty potrzeba zmiany taktyk i ćwiczeń.

Paweł skąd to takie zaparcie do obniżenia progu ? Czyżby rush przestawał być skuteczny ? Domyślam się, że chodzi o ligę, czujesz się mega-pewny bo opracowałeś sobie schemat na którym będziesz wymiatał w 12 minucie wjeżdżając komuś do miasta setką wojska. Rolling Eyes Confused

Jeśli nie to o co chodzi ?? Bo nie mów, że chcesz zmiany czasu na 12 minutę i nie zamierzasz w niej atakować.

Osobiście mogę się dostosować, jednak jeśli większość będzie chciała grać na 13:30, to i ja tak zagram...

King Paweł

PostWysłany: Czw 12:21, 03 Lip 2008 Powrót do góry

Oczywiście, iż zamierzam wykorzystać to, iż mogę atakować od 12:00.
I nie chodzi mi tu o to, żebym ja mógł atakować od tej minuty i nie sądzę, iż będę w tym najlepszy, bo nigdy nie wymiatałem początkiem.

Ktoś być może używał czasami taktyki ataku krzyżowców po 13:30 na normalnych surkach, ale na dużych surkach to już nie jest to samo. Często robił tak na przykład Lego. Wiele osób zaczyna teraz od GW i nie ma żadnego ryzyka, a kiedyś zawsze można było zostać szybko zaatakowanym krzyżowcami. I to jest właśnie główny powód dla którego jestem za 12:00. Czemu taktyka na pierwszą gildię GW i 5 krów na początku została ubezpieczona przez limit ataku?
Albo czemu arabowie mają budować pierwszą gildię kupców? Niech sobie zaczną od GW lub meczetu, żeby obronić się przed atakiem w 12:00

@Linear @Blackdevil
Spokojnie. 11:30 to była tylko propozycja. Może być 12:00 Wink

Ostatnio zmieniony przez King Paweł dnia Czw 12:21, 03 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz

tak jak Gaara dostosuje sie i nie mam zamiaru sie o to klocic Wink
chociaz nawet mi sie to podoba...zazwyczaj moj limit w 13-30-14.00 nie osiaga zbytniej przewagi nad przeciwnikiem poniewaz czas dojscia wynosi z minute + jeszcze bonus jaki ma obronca...
bedzie wybor wiecej krowek, mocnijesze eko kosztem wiekszej sily uderzenia...

PostWysłany: Wto 16:40, 28 Kwi 2009 Powrót do góry

obojetnie kiedy atak ;] jak zaczynalem grac w tzara to atak byl w 13 30 jesli ktos atakowal w tym czasie przewaznie uwazano sie ze ruszuje ;] Przykladem potem stal sie atak w 16 ktorym zawsze dysponował ma$ter ;]

na sorowcach duzych atak byl w 12-14 i tez ludzie robili limity lub zblirzone lub prawie ;
jesli ktos bedze chcial ataku w 10 to tez sie nauczymy atakowac z 150 ;]chocby samymi piechuramia;];]

Li Mu Bai

Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1725 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 159 razy
Skąd: Wiatowice city

PostWysłany: Wto 18:07, 28 Kwi 2009 Powrót do góry

JAk Cie nie było Hadizku to odbyła się dość burzliwa dyskusja na temat progu ataku
szczegóły bodajrze 4..6 strona, atak jest teraz na 14:00

Medavoj

Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 453 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Wto 19:13, 28 Kwi 2009 Powrót do góry

Nikt tu nie bierze pod uwagę średnich graczy może taki Garnek Li czy Ardwin może się dostosują ale np ja wątpię abym miał jakieś porządne wojo na 12 bo już na 14 jest problem ;P

kleXik

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 38 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Śro 16:07, 29 Kwi 2009 Powrót do góry

Od 11 minuty? może Ty masz 50+ wojska w tej minucie ale inni nie a po drugie to po co od 11? byś atakował 50 jednostki? uzbieraj 200 do 13 i atakuj.

Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)